Dostępne miasta:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy rosnącą rolę działów HR w procesie budowania strategii, rozwoju oraz bieżącego funkcjonowania przedsiębiorstw.

Wiąże się to z coraz poważniejszymi wyzwaniami, jakie obecny rynek pracy stawia przedsiębiorcom – niski wskaźnik bezrobocia oraz wysoki popyt na pracowników powodują, że pozyskanie kandydatów do pracy staje się coraz większym wyzwaniem.

Dlatego też wiele firm szuka specjalistów z wiedzą i umiejętnościami w obszarze rekrutacji i selekcji pracowników na stanowisko rekrutera.

Pod koniec 2021 roku średniomiesięczna liczba ofert pracy dla rekruterów na portalu pracuj.pl wyniosła 1600 osób, z czego ponad 600 ofert było ofertami pracy 100% zdalnej a ponad 300 pracy hybrydowej.

Popyt na specjalistów w obszarze rekrutacji wciąż rośnie, co stwarza wiele możliwości znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy.

PROGRAM:

1. Zagadnienia wstępne

• Czym jest rekrutacja? Rekrutacja jest jak sprzedaż?
  • Rekruter zewnętrzny / in house – podobieństwa i różnice
  • Marka osobista rekrutera
  • Etyka i wiarygodność w pracy rekrutera
  • RODO w rekrutacji

2. Przygotowanie do realizacji projektu rekrutacyjnego

• Opis stanowiska pracy
  • Analiza potrzeb klienta wewnętrznego/zewnętrznego
  • Planowanie procesu rekrutacji

3. Kanały komunikacji z potencjalnymi kandydatami

Rekrutacja zewnętrzna: kandydat aktywny i pasywny

• Rekrutacja wewnętrzna i programy poleceń pracowniczych
  • Jak przygotować skuteczne ogłoszenie o pracę
  • LinkedIn i facebook w rekrutacji
  • Bolean search

4. Employer branding w rekrutacji

• Czym jest employer branding
  • Employer branding wewnętrzny i z zewnętrzny
  • Kampanie rekrutacyjne

5. Realizacja projektu rekrutacyjnego

• Analiza CV
  • Rozmowa telefoniczna (pre-screening)
  •  Spotkanie rekrutacyjne
  •  Wybór kandydata/kandydatów

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:

• Zdobycie praktycznej wiedzy w obszarze rekrutacji i selekcji kandydatów, w szczególności tworzenia profili rekrutacyjnych, wyboru odpowiednich źródeł rekrutacji, projektowanie ogłoszeń rekrutacyjnych, docierania do kandydatów pasywnych, prowadzenia efektywnej komunikacji z kandydatami oraz wyboru najlepszych kandydatów
  • Uzyskanie kompetencji ułatwiających znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy w branży rekrutacyjnej jako rekruter wewnętrzny (dział HR w firmie ) lub zewnętrzny (agencja rekrutacyjna)

PROWADZĄCY:

Sebastian Fagasiński- certyfikowany trener biznesu, od 15 lat specjalizuje się w usługach HR, w szczególności w obszarze rekrutacji i szkoleń. Przez wszystkie te lata odpowiadał za dostarczanie profesjonalnych usług doradczych, szkoleniowych oraz rekrutacyjnych dla ponad 100 przedsiębiorstw, w tym globalnych marek. Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie jako manager, kierował m.in łódzkim oddziałem jednej z największych firm rekrutacyjnych na świecie, z sukcesem budował i zarządzał zespołami pracowników.

Wybierz kategorię studiów, którą jesteś zainteresowany:

DNI OTWARTE

studia podyplomowe tańsze o 600 zł