LINKEDIN – BUDOWANIE MARKI OSOBISTEJ

Krótki opis szkolenia, na jakie potrzeby odpowiada, jak wykorzystać wiedzę w praktyce etc.

„Nie ma Cię w sieci – nie istniejesz!” – nawet jeśli w tym haśle jest sporo przesady, jedno jest pewne: rekruterzy przyznają się do szukania informacji o kandydatach w Internecie. Jednym z podstawowych narzędzi, po które sięgają jest LinkedIn – największy portal społecznościowy do zarządzania karierą. Rekrutacja to tylko wycinek jego możliwości – równie dobrze możesz wykorzystać go do nawiązywania relacji biznesowych, sprzedaży czy tworzenia własnych treści. Warsztaty stanowią wprowadzenie do platformy i pokazują, jak wykorzystać LinkedIn do budowania marki osobistej w sieci.

Zajęcia realizowane online.

PROGRAM WARSZTATÓW (3 godziny):

Część 1. Pierwsze kroki na LinkedIn:

• Od czego zacząć?
• LinkedIn a rekrutacja
• Zasięg portalu
• LinkedIn a inne narzędzia budowania wizerunku w sieci

Część 2. Optymalizacja profilu: Jak stworzyć profil, który przyciągnie rekrutera?

• Efektywność profilu na LinkedIn
• Unikalny adres URL
• Zdjęcie profilowe/zdjęcie w tle
• Nagłówek i podsumowanie zawodowe
• Rodzaje aktywności na LinkedIn

Część 3. Wybrane funkcje LinkedIn:

• Sieci kontaktów
• Umiejętności i potwierdzenia
• Rekomendacje
• Baza ofert i alerty o pracy
• Inne (wybrane) możliwości

• Poznasz podstawowe funkcje LinkedIn
  • Dowiesz się, jak zoptymalizować profil
  • Sprawdzisz, jak budować markę osobistą w sieci
  • Zyskasz okazję do networkingu

PROWADZĄCY:

Jędrzej Szynkowski - Trener, psycholog, moderator Design Thinking, doradca zawodowy. Specjalizuje się w psychologii twórczości i technikach twórczego rozwiązywania problemów oraz wsparciu w planowaniu kariery – w tym w szkoleniach z zakresu LinkedIn i budowania wizerunku w sieci. Od 2013 roku tworzy i realizuje projekty z zakresu wspierania kreatywności dla biznesu, organizacji pozarządowych, uczelni i samorządów lokalnych. W ostatnich latach zaangażowany w promowanie podejścia Design Thinking w organizacjach oraz programy wspierające studentów i społeczników w rozwijaniu kluczowych kompetencji. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (psychologia doradztwa zawodowego i organizacji) i Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET®. Jest certyfikowanym Moderatorem Design Thinking i uczestnikiem wielu szkoleń i konferencji, rozwijających kompetencje trenerskie.